Учнівське самоврядування – це та основа, що здатна зміцнити демократичні основи громадянського суспільства і прискорити його розвиток. Саме з метою демократизації управління і встановлення зворотного зв’язку у коригуванні управлінських рішень у гімназії діє орган учнівського самоврядування – парламент «Сузір’я», повноваження якого визначаються Статутом.
Учнівське самоврядування покликане стати школою формування громадської відповідальності,соціальної активності, самостійності.
Принципи самоврядування
В основу діяльності шкільного учнівського самоврядування покладено чотири основних принципи:
Принцип відповідальності. Всі учні несуть відповідальність перед Шкільним Парламентом, а Шкільний парламент несе відповідальність перед учнями гімназії.
Принцип рівноправності та співробітництва. Організація шкільного самоврядування діє на рівних правах з іншими організаціями та відстоює інтереси своїх членів, співпрацює з іншими організаціями.
Принцип гласності. Всі рішення органці самоврядування доводяться до загального відома, через органи друку.
Принцип колективності. Будь-яке рішення в організації приймається після колективного обговорення з урахуванням найрізноманітніших думок.
Організаційні форми діяльності парламенту «Сузір’я»
Загальні збори учнівського самоврядування ( перший збір присвячений призначенню на посаду президента та голів міністерств, презентації програми діяльності, плану роботи; другий збір присвячений підбиттю підсумків роботи, аналізу рейтингів, нагородженню переможців.
Щотижневі збори активу гімназії, на яких обговорюються питання з життя класів та гімназії, визначається план роботи на тиждень.
Засідання міністерств
Школа «Лідер», навчання активу класів.
Парламент «Сузір’я» має у своїй структурі такі міністерства:
Освіти та науки
Дисципліни та порядку
Культури та дозвілля
Охорони здоров’я та спорту
Преси та інформації
Організаційна комісія
Закони шкільного учнівського самоврядування
Закон правди. Запам'ятай, правда потрібна не тільки тобі, але і людям, що оточують тебе. Будь правдивий!
Закон добра. Будь добрий до ближнього, і добро повернеться до тебе.
Закон свободи. Кожна людина має бути вільною. Відстоюючи свою правоту, не забувай про свободу іншої людини.
Закон пошани. Хочеш, щоб тебе поважали, поважай людську гідність інших.
Закон турботи. Перш ніж вимагати уваги до себе, прояви увагу до людей, які тебе оточують. Пам'ятай про їх інтереси та потреби.
Закон милосердя. Тобі сьогодні добре, але поруч можуть бути люди, в яких сльози на очах. Не забувай про них.
Закон честі. Згадуй про свою фізичну силу лише на одинці з собою. Пам'ятай про свою духовну силу, обов'язок, благородство, гідність.
|