Головна сторiнка
Адмiнiстрацiя
Педагогiчний колектив
Символи гімназії
Самоврядування
Мiжнародна дiяльнiсть
Співробітництво з ВНЗ
Нашi досягнення
Вчителям
Семінари, конференції, виступи
Для учнiв
Для батькiв
Вступ до гiмназiї
Фінансовий звіт
Позакласна та виховна робота
Патріотичне виховання
Психологічна та соціальна робота
Галерея
Учні про гімназію
Адреса гiмназiї
Мапа сайту


Гiмназiя є асоцiйованим членом ЮНЕСКО
(з 2007 року)
Входить до Асоцiацiї працiвникiв лiцеїв i гiмназiй України (з 1999 року)


ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

«Відважні» - серед переможців!

26 квітня 2018 р. відбувся районний етап тестових випробувань для старшокласників «Сокіл Джура». Серед випробувань були – практичні навички з допомоги постраждалому, краєзнавчий тест «Історія козацтва Київщини», гра «Лазертаг», перетягування канату, згинання та розгинання рук в упорі на кількість разів.

Команда НВК № 143 «Відважні» з честю представила наших учнів на національно - патріотичному вишкілі школярів Оболонського району та зайняла на них 2 місце.

Країні потрібні міцні та звитяжні,

Боротись готова команда «Відважні»!

Готували команду вчителі предмету Захист Вітчизни Морозова О.С. та Ніканоров К.М.

ФоторепортажДень української писемності та мови!

9 листопада 2017 р. Україна відзначає велике свято — День української писемності та мови, запроваджене Указом Президента України у 1997 році. Святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

Мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

Як сказав великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко, «мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!

ФоторепортажРайонний конкурс «Берегиня Покрова козацький рід оберіга».

18 жовтня 2017 р. в приміщені ЦТДЮ відбувся районний конкурс серед юнаків старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Оболонського району, де НВК гімназія №143 посіла І місце.

Вітаємо Замятіна Андрія учня 9-В класу з перемогою!

Фоторепортаж

День захисника України. Вітання бійців АТО старшокласниками гімназії №143.

13 жовтня 2017 р. до шпиталю завітали старшокласники гімназії №143 щоб привітати захисників зі святом. Прийшли і діти, і їх класні керівники, бо знають, що війна ця не тільки на Сході, вона продовжується і тут у шпиталі. І саме тут потребують підтримки наші зранені герої - захисники.

Невеличка концертна програма порадувала й зворушила бійців - вони сміялися з гуморесок, котрі читали Сітнікова Ліза й Шевченко Сергій, підспівували знайомі мелодії, які для них виконували Гнасевич Євген, Кучеренко Настя, Лєдовских Настя та Замятін Андрій, і принишкло зітхали, проживаючи щось своє потаємне, коли Щонхор Катя дарувала власну поезію...

Фоторепортаж
Єдиний урок присвячений Дню захисника України «Захисник Вітчизни – гордість народу, відвага, мужність, честь».

13 жовтня 2017 р. до Дня захисника України та з метою формування національно-патріотичного виховання молоді та розуміння в учнів таких понять як «єдність» і « цілісність», «герой», «патріот» держави, громадські якості; почуття поваги до захисників Вітчизни, виховання справжніх патріотів держави був проведений урок мужності: «Захисник Вітчизни – гордість народу, відвага, мужність, честь» на який були запрошені гості - бійці АТО.

Фоторепортаж
Перший урок: "Україна - європейська держава"

Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. Це День знань, який завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, новими надіями і несподіваними зустрічами.

Новий 2017-2018 навчальний рік розпочинається урочистими заходами, на яких особлива увага приділяється, звичайно, першокласникам, тим хто вперше сідає за шкільну парту. Перший день перебування в школі для них – значна подія. Тому особливо цінно, щоб він запам’ятався дітям як важливий, хвилюючий, яскравий день.

Діти, які вперше переступають поріг школи, чекають зустрічі з першою вчителькою, бажають, щоб їх помітили та почули, хочуть бути активними учасниками свята. Необхідно так організувати роботу, щоб першокласники відчули свою значимість і те, що в школі на них чекає багато несподіваних відкриттів, захоплюючих зустрічей, цікавих вражень.

Останні роки для першого уроку обирають найбільш важливі теми в житті народу. Адже учень має знати сучасну історію, яка твориться на його очах, а також вивчати минуле. Лише знаючи цей матеріал, дитина стане в майбутньому повноправним членом суспільства і зможе впливати на творення майбутнього.

У житті кожного покоління і кожного народу є події, які назавжди лишаються в історії, впливають на свідомість людей, а також визначну роль відіграють у місці і ролі багатьох цивілізацій. Українці завжди славилися своїм прагненням свободи, стремлінням щасливо і безбідно жити. Через це навколо України проходило багато подій, які мали вплив не лише на українців.

Аналізуючи минуле і застосовуючи його у сучасності, можна відзначити, що перший урок в 2017-2018 навчальному році спрямований на виховання гуманістів і справжніх патріотів.

Найважливіша мета у виховному процесі полягає у вихованні всебічно розвиненої людини, як фізично, так і морально, з високим рівнем інтелекту та прагненням до пізнання нового.

ФоторепортажМи будуємо нову країну!

В листопаді цього року районний відділ юстиції оголосив конкурс дитячих робіт «Ми будуємо нову країну». В роботах – есе, малюнках, плакатах, віршах, рефератах учні мали б показати з точки зору правознавства, які проблеми стоять в нашій державі насамперед для їх вирішення, що заважає нашому суспільству увійти в цивілізовану європейську сім’ю. Приємним фактом можна відмітити участь учнів гуманітарно-філологічного напрямку: Петрик Олександри, Кривошей Даші -8-акл., Гвоздарьової Влади із 9-а класу, а також Сивак Каріни 8-г клас та Ільницька Катерина 10-б клас.

Роботи тільки подали, але ми сподіваємось на призові місця!

Вчитель історії та правознавства Сіз Олег ВікторовичКубок «Снайпера столиці» - в Оболонському районі!

18 листопада 2015 p. кращі учні-допризовники зібрались у спортивно-технічному центрі «Відродження» Товариства сприяння обороні України для проведення фінального, міського, етапу змагань. Команди десяти районів столиці представляли кращі учні – переможці районного етапу.

На першому, теоретичному етапі, всі учасники демонстрували свою обізнаність із теоретичних питань вогневої підготовки. На наступних етапах відбулись практичні випробування зі швидкісного спорядження магазинів автомату Калашникова навчальними набоями та швидкісного розбирання (збирання) автомата АКМ. Завершувались змагання практичною стрільбою з пневматичної зброї.

А вже 25 листопада у Національному музеї історії України у Другій Світовій Війні були нагороджені переможці і призери. За результатом всіх випробувань команда Оболонського району виборола 1 місце, випередивши навіть збірну команду Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.

Особливо приємно, що серед членів команди є і наша учениця 10-Б класу Логінова Анастасія, яка увійшла до збірної, показавши найкращий результат у стрільбі з пневматичної зброї.Готував Анастасію вчитель предмету Захист Вітчизни Ніканоров Костянтин Михайлович.

Вітаємо вчителя та його ученицю!

ФоторепортажКозак-квест

Протягом жовтня - листопада 2015 p. Братство Козацького Бойового Звичаю «Спас» стало організатором навчально-патріотичного вишколу для школярів «Козак-Квест».

До команди нашої гімназії увійшли учні 8-10 класів – Назаренко Світлана, Запорожець Богдана, Дагаєва Маргарита, Осипова Олександра, Косий Ярослав, Циба Ярослав, Скібський Георгій, Буглак Олександр.

Під час вишколу команда пройшла важкі випробування – бій палицями, двобій із суперником, «стінка на стінку» та багато інших незвичних випробувань.

ФоторепортажПовертайся живим!

23 листопада 2015 p. гу 7-9 класів гімназії відбувся патріотичний захід «Повертайся живим». На заході були присутні:
- голова громадського об’єднання «Український легіон» полковник Стеценко С.О.;
- волонтер Вікторія Кононова (має державну нагороду «За мужність»)
- Розвідники батальйону «Айдар» Олег та Емілія

Для відважних гостей учні підготували музично-літературну композицію. Також вони розповіли бійцям про різні акції, заходи та ту допомогу, яку вони надавали бійцям армії протягом року.

Протягом жовтня та листопада учні готували поробки, писали листи подяки та підтримки. Також разом з батьками учні зібрали кошти та придбали комплекти термобілизни, теплі шкарпетки та інші необхідні речі бійцям з передової. Зустріч пройшла у теплій та доброзичливій атмосфері.

Повертайтесь живими! – головна настанова від всіх.

ФоторепортажВідвідини військового ліцей ім. Івана Богуна

19 листопада 2015 p. група наших дев’ятикласників відвідала військовий ліцей ім. Івана Богуна. Це був день відкритих дверей, приурочений річниці заснування закладу.

В музеї ліцею хлопці ознайомились із історією створення закладу, його легендарними вихованцями та побували в різних приміщеннях, де ліцеїсти гартуються і виховуються на мужніх і сильних чоловіків. Вразила хороша база із фізичного виховання, іноземної мови, математики, інформатики та військової підготовки. На завершеннябув концерт. Майже годину ми слухали чудові мелодії у виконанні ліцейного духового оркестру. Ось із таким феєричним настроєм ми повертались додому.Міська національно-патріотична туристсько-краєзнавча акція учнівської молоді м.Києва

13 жовтня 2015 р. в міському парку «Нивки» відбулась міська акція для школярів, присвячена Дню захисника Вітчизни.

В цій грі прийняли участь учні з усіх районів міста. Команданашої гімназії взяла участь у конкурсі з історії козацтва і зайняла третє місце в своїй категорії серед тридцяти команд.

Керівник гуртка краєзнавців історії Сіз О.В.

ФоторепортажУрок мужності з курсантами-військовими

12 жовтня 2015 p. до Дня захисника України та українського козацтва гімназію за запрошенням вчителя Захисту Вітчизни Ніканорова К.М. відвідали курсанти Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, які провели профорієнтаційну роботу з учнями старших класів що до найбільшої популяризації військових спеціальностей та необхідності у збільшенні якісних кадрів силових структур.

Учні із цікавістю слухали історії курсантів, чому вони вирішили отримати військову спеціальність. Але найбільш гімназистів вразили тендітні дівчата, які готові плече-о-пліч разом із хлопцями стати на захист нашої країни.

Саме до Дня захисника України Президент Петро Порошенко підписав указ про стратегію патріотичного виховання молоді.

"Стратегія національно-патріотичного виховання є дороговказом для всіх органів державної влади, інститутів громадянського суспільства. Громадянин-патріот держави має виховуватись на прикладах героїчної боротьби українського народу за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави", - наголосив глава держави.

ФоторепортажДень партизанської слави

22 вересня 2015 р. у гімназії пройшов "День партизанської слави" - класні години у 7-9 класах.

Мета цього заходу - познайомити учнів з особливостями партизанської боротьби на території України, дослідити вклад партизанських з’єднань у перемогу над нацизмом; виховувати патріотизм та повагу учнів до своїх родичів, що воювали проти ворога.

Форми роботи передбачали перегляд електронної презентації з елементами відео; відвідування шкільного музею; бесіда з учнями про родичів, що воювали у складі партизанських загонів; зачитування «Листів до дідуся», написаних учнями заздалегідь; бесіда про цінність миру в державі та на планеті в цілому (на прикладі операції АТО).

ФоторепортажПерший урок "Єдина країна - єдина нація"

Метою Першого уроку у новому 2015-2016 навчальному році є формування в учнів розуміння цілісності й соборності України, усвідомлення особистої відповідальності за долю держави, українського народу та процеси становлення України як єдиної нації.

При цьому важливо розуміти, що об’єднання різних етносів і регіонів України є визначальним для національного відродження, розбудови й удосконалення суверенної, правової держави і громадянського суспільства. Лише завдяки почуттям національної єдності, злагоди, миролюбності можна зміцнити Україну.

Класні керівники ретельно підготувались до спілкування з учнями на таку важливу тему та реалізували такі завдання:
ознайомлення учнів з основними історичними подіями становлення державності України;
виховання поваги до державних символів, шанобливого ставлення до традицій українців та представників інших національностей, які населяють країну;
сприяння усвідомленню школярами спільних цінностей української нації: державного суверенітету, незалежності, територіальної цілісності й демократичних засад державного устрою;
формування правової культури, правосвідомості учнів, їх поваги до Конституції України, Законів України, усвідомлення своїх прав, свобод та обов’язків;
формування готовності служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни;
виховання людяності, гідності, справедливості, толерантності, відповідальності – основних моральних цінностей, що визначають ставлення до людей і сприяють єдності країни, стабільності, миру і злагоді в Україні;

Учні ж, зі свого боку, проявили велику зацікавленість до запропонованої теми та показали себе патріотами України.

Фоторепортаж| Головна сторiнка: Адмiнiстрацiя| Педагогiчний колектив | Символи гімназії | Самоврядування |
| Мiжнародна дiяльнiсть | Співробітництво з ВНЗ | Нашi досягнення | Вчителям |
| Семінари, конференції, виступи | Для учнiв | Для батькiв | Вступ до гiмназiї | Позакласна та виховна робота |
| Патріотичне виховання | Психологічна та соціальна робота | Галерея | Учні про гімназію |
| Преса про нас | Відеоархів | Адреса гiмназiї | Мапа сайту|