Головна сторiнка
Подiї гiмназiї, 2013-2014 н.р.
Адмiнiстрацiя
Педагогiчний колектив
Символи гімназії
Самоврядування
Мiжнародна дiяльнiсть
Нашi досягнення
Вчителям
Для учнiв
Для батькiв
Вступ до гiмназiї
Позакласна та виховна робота
Психологічна та соціальна робота
Галерея
Учні про гімназію
Адреса гiмназiї
Мапа сайту


Гiмназiя є асоцiйованим членом ЮНЕСКО
(з 2007 року)
Входить до Асоцiацiї працiвникiв лiцеїв i гiмназiй України (з 1999 року)


ПОДIЇ ГIМНАЗIЇ, 2013-2014 н.р.

Міс Весна - 2014

Весна стала для багатьох поетів, художників, митців порою року, яка надихає на нову творчість, спонукає до відкриття нових талантів. Так і наші дівчата від п’ятих до десятих класів відкрили на конкурсі «Міс весна 2014» свої нові грані здібностей прекрасного, неповторного та чарівного. Яскраві виступи, душевні промови та українська щирість – ось що було головним на цьому святі талантів. Всі учасниці стали переможцями номінацій, які не повторювалися та отримали приємні подарунки від благодійного фонду гімназії.

ФоторепортажУчні гімназії обрали чисте майбутнє

Учні гімназії вкотре взяли участь у загальноміському етапі конкурсу дитячої та юнацької творчості «Обери чисте майбутнє», який проводився КП «Київкомунсервіс», за сприянням Департаменту освіти і науки, молоді та спорту та КП «Київський міський Будинок природи». Метою даного конкурсу є формування екологічної культури дітей та молоді, підвищення рівня обізнаності з питань поводження з відходами, охорони і збереження біоресурсів, енергозбереження.

Цього року одна з учасниць конкурсу, учениця 5-Б класу нашої гімназії, Олександра Пустовгар отримала найвищу нагороду, а саме 4-те призове місце серед інших учасників у номінації «Сувенір «Друге життя відходам». Також у конкурсі взяли участь й інші учні гімназії, а саме Кучерак Мирослава, Гірник Ганна, Сидоренко Євгенія та Марія (всі учні 5-Б класу). Кожен з учасників конкурсу отримав гарні й корисні подарунки від КП «Київкомунсервіс», а також екологічного гуртка «Зелені захисники Землі», відвідувачами якого є вищезгадані учні і який функціонує вже майже 2 роки у стінах гімназії. Наша гімназія виховує учнів, для яких пріоритетним напрямком у житті є формування чистого майбутнього, у якому нам жити всім.

ФоторепортажКиївський вальс - 2014

Вже не вперше районний конкурс серед учнів «Київський вальс» збирає кращі колективи позмагатися за право представляти Оболонський район на міському етапі. Цей природний, як саме життя танець став популярним серед багатьох учасників щорічного конкурсу «Київський вальс» .

Конкурсанти з гімназії тут є одними з найкращих, але журі вирішило вибрати на наступний етап колектив ЗНЗ № 240 та ЗНЗ № 156. Наші учні посіли третє місце, але були відзначені за виконавську майстерність, цікаву композицію, оригінальність виступу.

ФоторепортажСпортивні ігри юних олімпійців

22 травня 2014 р.на міжшкільному стадіоні гімназії №143 та СЗШ №231 міста Києва відбулись «Спортивні ігри юних олімпійців».

У іграх брали учать учні 5-10 класів з 22 загальноосвітніх навчальних закладів Оболонського району Києва. Змагання проходили по таким видам: вуличний баскетбол (4*4), міні-футбол, шахи, спортивне багатоборство (біг 60 метрів, згинання та розгинання рук в упорі «лежачи» (віджимання), підйом тулуба з положення «лежачи на спині» (прес), стрибки в довжину з місця, стрибки на скакалці), веселі старти (комплексна естафета). Змагання проводяться серед юнаків та дівчат окремо, а також командна та особиста першість у кожному виді програми.

Привітати учасників змагань завітали голова Оболонської районної адміністрації Тихонов Микола Вікторович, член виконавчого комітету КМВ НОК України Тимофєєв Сергій Олександрович, начальник управління освіти Оболонського району міста Києва Вахнюк Наталія Миколаївна, начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти Оболонського району Косяк Рита Сергіївна.

А наші учні, як завжди, були серед лідерів - команда учнів 5-х класів зайняла 2 місце у естафеті, команда з шахів – 1 місце, 4 місце у футболі - учні7-8 кл., команда дівчат з багатоборства зайняла 3 місце (Запорожець Богдана, Перебийніс Катерина та Бобренко Вікторія). Ліпісій Анастасія також зайняла 1 місце з шахів в особистому заліку. Справжнім героєм дня стала Запорожець Богдана, адже вона стала іще абсолютним лідером серед усіх дівчат (всього близько 100 учасників) та встановила два рекорди – у стрибках у довжину (2м10см) та у стрибках зі скакалкою (112 разів за 30 сек.).

За загальним підсумком наша команда зайняла 2 місце у цих змаганнях, відставши всього на 1 бал від команди-переможниці. Вітаємо усіх спортсменів!

ФоторепортажМіський фестиваль конкурсу «Маю честь»

Напередодні 9 Травня вже традиційно проводиться міський етап конкурсу «Маю честь». Учень нашої гімназії Чубко Максим , 9-В кл. достойно представив у ньому не тільки гімназію, а й весь Оболонський район як переможець районного етапу. Він був впевнений у собі, випромінював справжню мужність та відвагу. Тож заслужено став лауреатом міського етапу цього конкурсу. Вітаємо!

ФоторепортажКонкурс "Київ - моє місто, мені в ньому жити"

Цьогоріч проходив 4-й конкурс «Київ - моє місто, мені в ньому жити, мені його створювати».

У конкурсі було багато номінацій – від літературних творів до соціальних і архітектурних проектів удосконалювання Києва. Наші учні теж взяли активну участь у конкурсі й недаремно, адже в ньому ми отримали дві перемоги – у номінації «Київ соціальний» малюнок Слінчук Юліі зайняв 1 місце та у номінації «Школа – зимовий сад» також отримала 1 місце . Вітаємо!

ФоторепортажЗ Днем Перемоги, шановні ветерани!

Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
Несе нащадкам спогади свої

Вже довгі роки День Перемоги відзначають усі без винятку громадяни України та інших країн колишнього СРСР. Свято, яке ще довгий час буде нагадувати молодим поколінням про страшні дні війни і героїзм радянських воїнів.

Напередодні святкування Дня Перемоги у гімназії відбулися заходи, присвячені цій події - святкова лінійка вшанування пам’яті, 1-4 кл., тематичні виховні години, 5-8кл.; Урок-реквієм «Живі сторінки долі людей», 8-11 класи.

Від всієї душі поздоровляємо всіх зі святом Перемоги! Бажаємо мирного неба, ясного сонця та всього самого найкращого! Нехай завжди вас оточує мир, здоров'я та щастя!

ФоторепортажРектор НПУ ім. М. Драгоманова зустрівся з учнями гімназії

Ректор Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Віктор Андрущенко зустрівся з вихованцями гімназії № 143 м. Києва, директором навчального закладу Світланою Тросюк та головою Батьківського комітету гімназії Миколою Бойчуком. Випускники гімназії запам’ятають 13 травня 2014 року, напевно, на все життя, адже це була їх перша лекція. Віктор Петрович розповідав про сенс буття.

Легкі міфічні сюжети, художні звороти, емоційно забарвлена мова професора – і в учнів загорілися очі. Кант, Ніцше, Камю – складні філософські сентенції, екзистенційні погляди, але з вуст Віктора Петровича – прості й зрозумілі, дуже сподобалися одинадцятикласникам. Вони активно приєдналися до розмови, цікавилися працями професора, його власними поглядами щодо тих чи інших питань. Результат і мораль – кожна людина варта щастя й може пізнати його, відкрити й реалізувати себе лише працею, самовдосконаленням, розвитком інтелекту.

Докладно >>>Чорнобильська катастрофа – соціальна катастрофа людства

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Чорнобильська катастрофа — найбільша у світі техногенна ядерна катастрофа.

Напередодні цього сумного дня для людства гімназисти зібралися на свою конференцію, щоб пригадати героїв, які рятували станцію та обговорювали, що потрібно робити людству, щоб не допустити повторення подібних аварій

Доповідачі зазначили, що унаслідок чорнобильського вибуху в Україні було радіаційно забруднено більше ніж 2300 населених пунктів, розташованих на території 12 областей. Чорнобильська катастрофа порушила нормальну життєдіяльність і виробництво в багатьох регіонах України, Білорусі і Росії, призвела до зниження виробництва електроенергії для потреб економіки. Істотні збитки було завдано сільськогосподарським і промисловим об'єктам, постраждали лісові масиви і водне господарство. Але ніякими фінансовими розрахунками не виміряти людське горе, пов'язане зі смертю чи втратою здоров'я ліквідаторів аварії, із хворобами дітей, зі страхом згубних наслідків катастрофи.

ФоторепортажДень цивільної оборони

День ЦО у гімназії є завершальним етапом щорічного навчання учнів з курсів «Основи безпеки життєдіяльності» та «Цивільна оборона», під час якого закріплюються отримані теоретичні знання про небезпеку, яка може виникнути на відповідній території, її причини, наслідки для людей і навколишнього середовища та відпрацьовуються практичні дії з особистої безпеки та захисту учнів у разі надзвичайних ситуацій.

Так, цього року у гімназії провели практичні заняття бригади екстреної медицини та пожежної безпеки, що поставили за мету:
- вироблення в учнів умінь, навичок грамотно й чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров'я та життя;
- виховання впевненості в ефективності заходів, що проводить цивільна оборона;
- формування і розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей: відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємної виручки;
- удосконалювати теоретичні знання та практичні навички учнів та педагогічного колективу під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій;
- практично перевірити вміння учнів користуватися засобами індивідуального захисту, виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати першу медичну допомогу.

Учні на цих заходах отримали багато цікавих та необхідних знань.

ФоторепортажАкція «Первоцвіт» триває!

Не так давно у нашій гімназії, за ініціативи екологічного гуртка «Зелені захисники Землі» та КП «Київський міський будинок природи», який, власне, і є організатором акції, була проведена щорічна природоохоронна акція «Первоцвіт», метою якої є залучення учнів до вивчення та розуміння проблеми знищення первоцвітів браконьєрами напередодні весняних свят.

У ході акції 9 квітня 2014 p. був проведений пізнавальний урок щодо проблеми знищення первоцвітів, а це саме ті квіти, які занесені до Червоної книги України. Провели його незмінний керівник екологічного гуртка «Зелені захисники Землі» Владислав Белан, а також його помічниця, студентка НПУ імені М.П.Драгоманова Вікторія Березовська. Протягом уроку учні й самі підготували корисний матеріал про те, як ця проблема вирішується «на ділі» у нашій країні та в інших, а наприкінці уроку зробили чудовий плакат-фотозвіт із закликом берегти первоцвіти, який невдовзі відправиться на загальноміський конкурс, ініційований КП «Київським будинком природи», деталі якого можна дізнатися на сайті КП «Київський міський будинок природи»!

Тож, друзі не вагайтесь і до акції долучайтесь!

ФоторепортажВеликому Кобзарю присвячується...

«Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю»
О. Вишня

У 2014 році Україна відзначає 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, відданістю правді та свободі.

Український народ впізнає себе в творчості й долі Шевченка, усвідомлює свою історію, долю, славу й покликання і цим національно самостверджується, духовно очищується, морально змінюється.

Саме цій знаменній даті в гімназії протягом року пройшли заходи:
- урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку з нагоди 200-річчя від дня народження,
- урочистий вечір, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, спільно з Університетом ім. М.Драгоманова, показ кінофільмів за творами Т.Г.Шевченка та про життя і творчість Великого Кобзаря,
- книжково-ілюстровані виставки: «Вічний, як народ», «Шевченківське слово в віках не старіє»,
- літературна конференція. Презентація гуманітарного проекту «Шевченківські читання»,
- конкурс малюнків до творів Т.Г.Шевченка,
- літературні читання «Забринить струна Кобзаревого слова»,
- виставка українських рушників, мистецтвознавча композиція «Вшановуємо Кобзаря»,
- фольклорне свято закарпатського гурту Ганни Кедик з представленням мистецької та побутової спадщини Закарпатського краю,
- тематичні класні години «Т.Г.Шевченко – син українського народу», «Невмируще слово Кобзаря»,
- спецвипуск шкільної газети «Погляд», тематичні відео та аудіо матеріали для трансляції по шкільному телебаченню, презентація стінних газет класів,
- відвідування з учнями Національного музею Т.Г.Шевченка в м. Києві, тематичні екскурсії з учнями до м. Канів.

Шевченко росте й розвивається в часі, історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка.

ФоторепортажГра скликає друзів

Під час весняних канікул команда гімназії взяла участь у Міському фестивалі ігрових програм для дітей "Гра скликає друзів" у Київському палаці дітей та юнацтва. 28 та 29 березня до Палацу прийшли більше 800 маленьких киян з усього міста на зустріч з її величністю Грою. Це було надзвичайно яскраве свято і водночас складна і відповідальна праця. Результат - медаль і диплом лауреата фестивалю, маса нових цікавих друзів та неоціненний досвід!

Ось вони, юні ігротехники гімназії, які представили Оболонський район на міському фестивалі гри- учні 8-Б класу Ратомська Тетяна, Замислова Анастасія, Сень Яна, Зліщева Валерія, учні 9-Б класу Загоруйко Влада, Кікоть Вікторія, учениця 10-А класу, президент учнівського самоврядування гімназії Заруднєва Наталія.

ФоторепортажПечерні ігри від сузір'я парламенту

Надзвичайно цікаву ігрову програму "Печерні ігри" підготували вихованці гуртка "Рухливі ігри" ( керівник Морозова О.С.) спільно з учнівським парламентом "Сузір*я". Юні ігротехники наприкінці чверті розповіли про життя людей кам*яного віку, пограли у захоплюючі ігри з дітьми ДНЗ № 589 та з першокласниками гімназії. Вони разом йшли по слідах первісної людини, будували давнє житло, вивчали мову племені, танцювали з шаманом, складали величезний пазл мамонта. І малюки, і виконавці отримали массу задоволення!

ФоторепортажП’ята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2014».

18-20 березня 2014 р відбулася П’ята міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти – 2014".

Перший заступник Міністра Інна Совсун зачитала привітання Міністра освіти і науки Сергія Квіта, в якому він відмітив, що "…освіта завжди була і залишається основою продукування інтелектуального потенціалу суспільства, нових технологій та наукових досягнень. Стратегія державної політики України в реформуванні галузі освіти спрямована на випереджаючий інноваційний розвиток усіх ланок національної освіти, відповідність рівня знань міжнародним вимогам і потребам економічного розвитку нашої країни, інтеграції до європейського співтовариства".

Наша гімназія на заході представила своє бачення природничо-екологічних проблем суспільства від кафедри природничих наук та була відзначена Золотою медаллю у номінації "Педагогічна майстерність – домінанта професійної дії вчителя, викладача» та дипломом «За презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти".

Обмін досвідом між педагогами і науковцями різних держав, розгляд проблем освіти у глобалізованому світі беззаперечно сприятимуть оновленню освітнього процесу, використанню кращих досягнень у практичній діяльності, взаєморозумінню і співпраці між фахівцями різних країн.

Фоторепортаж 

Повторюйте з нами, голосуйте за нас!

Ми, учні 4-Б класу, дуже активні, креативні та життєрадісні. Тому ми разом з нашою вчителькою Дехтієвською Оленою Дмитрівною вирішили прийняти участь у проекті від Міністерства Освіти України спільно з освітнім Інтернет-порталом «Педагогічна преса» в огляді-конкурсі кращих відеоматеріалів за темою «Фізкультурні хвилинки на уроках у 1-4 класах».

Наша фізкультхвилинка незвичайна. Всі слова в ній поступово заміняються рухами. Такі фізкультхвилинки не дають нудьгувати і дуже потрібні під час напруженого учбового дня.

Повторюйте з нами, голосуйте за нас!

Переглянути нашу фізкультурну хвилинку та проголосувати за нас можна на сторінці освітнього порталу "Педпреса" (http://pedpresa.com.ua/)Чотири гри – чотири перемоги!!!

Вже четвертий рік ЦТКУМ проводить краєзнавчу гру для школярів «Країнознавець». В попередніх іграх наші команди здобували перемоги, відвідавши, як винагороду, Польщу, Росію, Угорщину.

В цьому навчальному році розігрувалась поїздка до Чехії. Наша команда з першого етапу була в лідерах і такою залишилася до фіналу. Особливо вдалими були третій та четвертий етапи (історія та культура Чехії), де ми посіли одноосібно Перше місце.

Приємно відмітити той факт, що зовсім не болісно пройшла у нас зміна поколінь і нові гравці-краєзнавці, які влились в наші ряди, не розчарували. Дебютантами стали: Марія Махбубян, Владислав Шаповал, Ірина Трухан, Довганюк Назар. Ну а «стара гвардія» Єгор Набоков – капітан, Тимур Балі, Віктор Мацапура, Ольга Гривнак, Катерина Лепеха, Катерина Ільницька, Юлія Щербакова підтвердили свій клас

Готували команду – Морозова Ольга Сергіївна, Сіз Олег Вікторович та наш випускник - керівник екологічного гуртка Влад Белан.

Вітаємо наших країнознавців і бажаємо їм вдалої подорожі Європою.

ФоторепортажПрезентація роботи театральної студії «Креатив»

19 лютого 2014 р. члени гуртка «Літературне краєзнавство» презентували свій міні-проект «О.С.Пушкін. Київська зима». Своєрідна віртуальна подорож літературною стежкою по слідах творів О.С. Пушкіна подарувала глядачам незабутні враження – ведучі у цікавій віршованій формі розповіли про місця Києва, які відвідав поет, прочитали його вірші, інсценізували казку «Про попа і працівника його Балду». Також театральна студія «Креатив» представила інсценізацію байок «Ворона і Лисиця» та «Соловей».

Готуючись до подібних заходів, школярі вчаться передавати характер персонажа за допомогою міміки, жестів, постави, голосу. Це і досвід виступу перед великою аудиторією і вміння імпровізувати. Такі заходи поглиблюють інтерес учнів до літератури та бажання пізнати багато нового та цікавого.

В.Сухомлинський писав: «Для того, щоб людина могла сприймати красу, вона повинна сама навчитися її творити». Участь дитини у діяльності гуртка – запорука того, що вона вчитиметься відчувати, сприймати красу, творитиме її, а згодом, удосконалюватиме себе за законами прекрасного.

Керівник гуртка «Літературне краєзнавство» та студії «Креатив» С.І.Крутофіст.

ФоторепортажКраєзнавці виходять на фінішну пряму

В кінці січня та на початку лютого відбулися чергові другий та третій етапи краєзнавчої гри “Країнознавець. Чеська Республіка”. Наші учні добре підготувались до цих випробувань. Їх виступи були присвячені видатним особистостям країни, де учні підготували презентацію про Вікентію Хвойко. Також команди виконували завдання на знання архітектури, музики, живопису, науки та спорту Чехії.

За підсумками цих етапів команда гімназії зайняла перше та третє місця з тринадцяти команд району.

Залишився останній етап, який пройде в кінці лютого. Сподіваємось на перемогу за підсумками всіх етапів. Тренери нашої команди – Сіз О.В. та Морозова О.С.

ФоторепортажДень вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів

25 років тому назад, 15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ була виведена з Афганістану.

В Україні цей день офіційно відзначається як «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».

Захищати революцію від Радянського Союзу були направлені понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими.

Воїни-інтернаціоналісти, що прийшли до учнів нашої гімназії, насправді виглядали героями – міцними, сильними, але сумними. Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

В цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.

ФоторепортажЧергова перемога інтелектуалів!

5 лютого 2014 року наша команда інтелектуалів традиційно взяла участь у Грі для школярів м.Києва "Інтелект-турнір". Гімназія єдина представляла Оболонський район у Київському палаці дітей та юнацтва.
За вихід у фінал змагались 15 команд різних районів міста. Як завжди, організатори турніру підготували надзвичайно цікаві та складні питання. І ось результат - перше місце!

До складу золотої команди увійшли:
Набоков Єгор - 9-Б кл., капітан команди
Загоруйко Влада - 9-Б кл.
Кирилюк Вікторія - 9-Б кл.
Кикоть Вікторія - 9-Б кл.
Герасименко Ярослава - 9-Б кл.
Ільницька Катерина - 8-Б кл.

Керівник команди - педагог-організатор гімназії Морозова О.С.

Вітаємо наших інтелектуалів!Нагородження лауреатів конкурсів “Київ-олімпійське місто” та “Олімпійський Київ”.

4 лютого 2014 року у конференц-залі «Хол Чемпіонів» у НСК «Олімпійський» відбулась звітно-виборча конференція Київського міського відділення НОК України. Перед початком конференції Київським міським відділенням НОК України було проведено церемонію нагородження лауреатів та переможців 2013 року у наступних конкурсах: конкурс спортивної фотографії «Київ – олімпійське місто» та конкурс творів та оповідань «Олімпійський Київ».

Наша гімназія прийняла активну участь у цих конкурсах – вісім учнів нашої гімназії разом з учителем Ружанською Оксаною Віталіївною стали лауреатами цих заходів та отримали сувеніри від НОК.

Ось наші лауреати
Мамелєкова Меріам, 7-Б кл.
Живолович Даніїл, 6-Б кл.
Гаращенко Юлія, 9-Б кл.
Асадчих Софія, 5-В кл.
Якимчук Даніїл, 6-В кл.
Федоров Дмитро, 6-В кл.
Каратюк Денис, 9-В кл.
Бачинська Арина, 6-Г кл.

Вітаємо!

ФоторепортажШахи – гра інтелектуалів!

Наша гімназія особливу увагу приділяє найширшому залученню дітей до гри у шахи. З цією метою учні залучаються до різноманітних змагань – районних та міських.

Шахи - щось більше, ніж просто гра. Ця дивовижна, найдавніша гра особливо багато радості і задоволення приносить дітям. Гра в шахи розширює їх кругозір, вчить думати, бути уважним, запам'ятовувати, порівнювати, узагальнювати, передбачати, розвиває винахідливість і логічне мислення. Не дарма наші учні є найсильнішими у цій грі серед учнів Києва.

У грудні 2013 р. команда гімназії стала переможцем району, а у січні 2014 р. четверо наших учнів з п'яти представляли команду від Оболонського району на міських змаганнях, де посіли третє місце серед всіх команд Києва.

Ось наша збірна:
Ліпісій Анастасія – 6-А кл.,
Бакуров Артем 5-А кл.,
Яковенко Богдан – 5-А кл.,
Харитонов Олександр – 4-Б кл.
Керівник команди – Чепов О.П.

Вітаємо з перемогою!

ФоторепортажПеремога у конкурсі «Маю честь!»

29 січня 2014 р. Вже традиційно з нагоди Дня захисника Вітчизни серед юнаків-старшокласників проводиться фестиваль-конкурс “Маю честь”, у якому гімназія приймає активну участь. Цього разу учасників та гостей фестивалю-конкурсу гостинно зустрічали у середній школі № 239.

“Лицарі мого роду”, “Пісні звитяги”, “Якби я в армії служив” та “У солдата – вихідний!” - саме такі чотири конкурси увійшли до програми першого етапу фестивалю-конкурсу . Наш учень 9-В класу Чубко Максим посів перше призове місце, а допомагали йому учні 8-10 класів та педагог-організатор гімназії Морозова О.С.

Вітаємо Максима з цією перемогою! Побажаємо йому успіхів на міському етапі.

ФоторепортажДень Соборності – наш день гордості!

24 січня 2014 р. до святкування Дня Соборності України відбулися надзвичайні заходи для наших учнів - спочатку урочиста лінійка для учнів початкових класів, а згодом і для учнів середніх та старших класів.

Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. Собор душі є у кожного із нас. Берегти його означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію.

Саме цій знаменній події і був присвячений літературно-художній ранок, який підготували учні 1-4 класів, учні, яким продовжувати славу України, якими вже можна гордитись. За свої досягнення у навчанні вони отримали свої перші нагороди - пам’ятні значки, книжки, дипломи.

Фоторепортаж


Учні старших класів на традиційному святі «Зоряний Олімп» також були нагороджені за відмінне навчання, за активну участь у гімназійних заходах, за перемоги в учнівських олімпіадах, Малій Академії Наук, конкурсах та змаганнях. А п’ятеро наших учнів – випускників отримали запрошення на навчання до НПУ ім. М. П. Драгоманова.

ФоторепортажУ в а г а!
Тимчасово призупинено навчально-виховний процес

У зв'язку з погіршенням метеорологічних умов, на виконання доручення виконуючого обов'язки голови Київської міської державної адміністрації Голубченка А.К. від 30 січня 2014 року № 2464, відповідно до листів Головного управління Держсанепідслужби у м.Києві від 30 січня 2014 року №502, №508, згідно з п.9.20. Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу наказом по Департаменту освіти і науки, молоді та спорту від 30 січня 2014 року №25 тимчасово призупинено навчально-виховний процес у загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва на період з 31 січня по 1 лютого 2014 року включно. Відновлення навчальних занять - 3 лютого 2014 року.

Наказ від 30.01.2014 №25 "Про тимчасове призупинення навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва"

Джерело: Департамент освіти і науки, молоді та спорту м. КиєваВ новий рік - з новими стратегіями в освіті

10 січня 2014 р. в НПУ імені М.П.Драгоманова відбулася виїзна робоча нарада для вчителів нашої гімназії. Перед аудиторією виступили Перший проректор університету О.С.Падалка, директор гімназії Тросюк С.Д., голова батьківського комітету гімназії Бойчук М.А.

Метою робочої наради є координація зусиль ефективного використання наявних інтелектуальних ресурсів Університету та гімназії, розвиток співробітництва в галузі освіти, налагодження тісних зв’язків з Інститутами, що входять до складу Університету з відповідними кафедрами гімназії.

Серед найближчих планів нашої співпраці – майстер-класи викладачів і студентів, залучення учнів до університетських заходів різних напрямків, проходження практики студентів на базі гімназії, творчі зустрічі студентів та викладачів, участь гімназистів у спортивних заходах Університету тощо.

Більш детальні плани були обговорені на відповідних секціях фізико-математичного інституту, інженерно-педагогічного інституту, інституту іноземної філології, інституту фізичного виховання та спорту, інституту української філології та літературної творчості імені А.Малишка, інституту соціології, психології та соціальних комунікацій.

ФоторепортажПриродоохоронна акція «Новорічна ялинка»

Учні гімназії № 143 взяли участь у щорічній природоохоронній акції «Новорічна ялинка», ініціатором якої виступає КП «Київський міський будинок природи». Мета акції – схилити громадян України відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев та показати шкідливі наслідки передноворічного вирубування хвойних дерев.

Конкурс проходив у кількох номінаціях: «Кращий новорічний малюнок», «Краща ялинкова прикраса», «Кращий різдвяний сувенір» і «Краща новорічна ялинка».

Троє учнів, які взяли активну участь, а саме: Маціпура Дар’я та Усатій Анастасія (учениці 6-А класу, номінація «Кращий новорічний малюнок»), а також Пустовгар Олександра (учениця 5-Б класу, номінація «Кращий різдвяний сувенір»), були нагороджені грамотами за активну участь, а також цінними подарунками. Всі учениці є відвідувачами екологічного гуртка «Зелені захисники Землі», який проводиться у стінах нашої гімназії.

Всім охочим пропонуємо долучатися і до наступних природоохоронних акцій, які будуть проводитись за сприянням екологічного гуртка!Новорічні пригоди наймолодших учнів

Нарешті і учні 1-4 класів дочекались найбажанішого свята 1 семестру – зустріч Нового року.

Скільки приємних передсвяткових клопотів прийшлось пережити батькам, бабусям, учням та вчителям – підготовка карнавальних костюмів, масок, прикрас, вивчення пісень, привітань та віршів.

Один за одним або парами принци та принцеси, королі та королеви, мушкетери, сніжинки, феї, лисички та вовки, козачата та чарівники зібралися зустрічати свято Нового року.

Несподівані конкурси, ігри, забави, перетворення, фокуси, танці та пісні приготували ті, кого так довго чекали – Дід Мороз, Снігуронька, Кикимора, Ялинка, клоуни та інші казкові персонажі.

Задоволенню від свята не було меж. Яке ж то щастя побувати в гостях у новорічної казки!

ФоторепортажЗустрічаймо Новий рік!

26 грудня 2013 р. до старшокласників гімназії № 143 вже прийшов Дід Мороз! І не один, а зі Снігуронькою, Синім Конем, Сніговою Королевою і ще безліччю персонажів. Не вірите? Дарма! Парламент "Сузір'я", учні 8-11-х класів та їх класні керівники здатні під Новий рік творити дива!

І вони створили на сцені дивовижні міні-вистави, за допомогою яких ми змогли побувати в Китаї, Японії, Англії, Бразилії, Німеччині, Іспанії, познайомитись з новорічними звичаями різних народів.

А 10-А клас підготував справжню новорічну казку "Снігова королева" - яскраву, музичну, пісенну, в якій взяли участь абсолютно всі учні класу.

Свято вийшло неперевершеним!

ФоторепортажБлагодійна акція "Крила добра"

За давньою традицією напередодні Дня Святого Миколая в гімназії проходять благодійнні заходи. 18 грудня концертна "бригада" гімназії відправилась в гості до школи-інтернату № 4, в якій навчаються діти з вадами зору, щоб привітати нових друзів, подарувати гарний настрій.

В концерті взяли участь студія "Stonehange", ансамбль "Соло", танцювальний колектив "Нью денс студія".

А 19 грудня 2013 р. відбулася благодійна акція "Милосердя і добро - крила ангелів, що захищають світ" . Учні і вчителі гімназії вирішили зібрати гроші, щоб зробити святкові подарунки маленьким вихованцям Київського будинку дитини. Доля дітей, позбавлених батьківської ласки, нікого не залишила байдужим. Для малюків купили іграшки, книжки, продукти, солодощі.

ФоторепортажТиждень математики, грудень 2013

9 грудня 2013 р. у нашій гімназії розпочався тиждень математики. Наші вихованці мали змогу подивитися під іншим кутом на, здавалось, такий сухий і складний предмет як математика.

Учні шостих класів (вчитель В.А.Трухан) гостинно запрошували на відкритий урок «Розрахунок прибутку підприємства», де використовуючи властивості пропорції, з’ясовували умови прибутковості підприємств метало-добувної галузі.

Учні 9-А класу (вчитель Колесник В. А.) на уроці математики знайомилися із математичним спадком Фалеса Мілетського.

А ось учні 10-11 класів (Шеповалова Г.В., Євтушенко Н.С.) самі підготували справжнісінький математичний лекторій для учнів 8-10, які з цікавістю слухали доповіді.

Для маленьких гімназистів одинадцятикласники підготували цілий урок «цікавої математики» із розв’язуванням ребусів, кросвордів, загадок.

Нетрадиційний урок «Математичний експрес» із застосуванням ігрових технологій підготувала для своїх вихованців, учнів 5 класу, Аверіна Н.П. На відкритий урок завітали директор гімназії Тросюк С.Д. та заступник директора Чоха О.М.

Завершували тиждень математики старшокласники – на відкритий інтегрований урок «Побудова графіків функцій за допомогою комп’ютерного моделювання» запрошували учні 11-В класу і вчителі Анікіна Л.П. і Євтушенко Н.С.

Докладно про проведення тижня математики читайте ”Звіт про проведення тижня математики, 2013”Відзначення Дня Збройних Сил України

Щорічно 6 грудня 2013 р. відзначається День Збройних Сил України.

Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть. На наших військових покладена священна місія - боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу. Історія Української держави та її Збройних Сил свідчить про те, що вони з честю виконують її.

Про життя армійців учням 10-11 класів розповів наш вчитель Захисту Вітчизни Ніканоров К.М. А потім учні із задоволенням позмагались у стрільбі, де юнаки були справжніми наставниками та командирами для дівчат.

Щиро вітаємо всіх військовослужбовців з Днем Збройних Сил України та бажаємо всім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій і побажань.

ФоторепортажНагородження переможців міського конкурсу «Від чемпіонського уроку киянина до олімпійського п’єдесталу»

20 листопада 2013 р у Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулося урочисте нагородження переможців міського конкурсу малюнку та творчих робіт учнів столичних шкіл «Чемпіонський урок киянина».

Привітати юних спортсменів завітали заступник голови КМДА Віктор Корж, заступник директора Департаменту – начальник управління сім’ї, молоді та спорту Вадим Костюченко, депутат Київради Павло Тесленко та заслужений працівник фізичної культури і спорту України Юрій Чиж.

Наша гімназія активно приймала участь у заходах з проведення «Чемпіонського уроку киянина». Адже з початку нового навчального року в нас побували відомі спортсмени, проведені спортивні змагання, конкурси малюнків, стінних газет, активно пропагується здоровий спосіб життя, залучається багато учнів та вчителів до подібних заходів.

За свою наполегливу роботу подяками та цінними подарунками були нагороджені директор гімназії Тросюк Світлана Дмитрівна, заступник директора з виховної роботи Пугіна Світлана Миколаївна, вчитель фізкультури Ружанська Оксана Віталіївна та учні 2-9 класів. Вітаємо!!!

ФоторепортажЗасідання клубу інтелектуальної гри "Віват, розумники!"

13 листопада 2013 р. відбулося чергове засідання клубу інтелектуальної гри "Віват, розумники!" Слідом за третіми, четвертими та п*ятими класами "схрестили шпаги" учні сьомих класів. Члени Парламенту "Сузір*я", а саме представники міністерства освіти, не лише підготували цікаві та різноманітні запитання, а й самі виступили в ролі ведучих та суддів.

Битва була гаряча! І не тільки серед команд. Ведучі провели кілька раундів і для вболівальників. В результаті запеклої боротьби місця розподілилися таким чином: 1 місце - 7-А клас ( 8 балів ), 2 місце - 7-В клас ( 7 балів ), 3 місце - 7-Б клас ( 6 балів ).

Тепер слово за збірною командою гімназії, яка вже вчетверте єдина представлятиме Оболонський район на Грі для школярів м.Києва "Інтелект-турнір" в КПДЮ у січні. До збірноі увійде один з кращих гравців сьомих класів Данило Лукасевич.

ФоторепортажСвяткування 60-річчя ПАШ ЮНЕСКО

У листопаді відбулася районна акція з відзначення 60-річчя ПАШ (проект асоційованих шкіл) ЮНЕСКО. Метою акції є активізація пізнавальної діяльності та розширення світогляду учнів, знайомство з культурною спадщиною ЮНЕСКО, інтеграція української молоді в європейський освітній простір через міжнародні програми ЮНЕСКО, обмін досвідом між асоційованими школами ЮНЕСКО.

За активну участь у даному заході наша гімназія нагороджена грамотою.Підписання угоди з Університетом ім М.П. Драгоманова

7 листопада 2013 року відбулася значна подія в історії нашої гімназії - було підписано угоду про співпрацю з Національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова.

Предметом даної угоди є створення умов для розвитку інтелектуально обдарованої молоді та довузівської підготовки учнів, співробітництво у сфері освіти, ефективне використання наявних інтелектуальних ресурсів партнерів - професорсько-викладацького складу, навчально-методичних досягнень, бібліотечного фонду, залучення новітніх світових досягнень і технологій в галузі освіти, подолання суттєвого розриву між загальноосвітнім та вищим навчальними закладами, підготовка майбутніх абітурієнтів до безболісного “входження” в професію, піднесення рівня їхньої загально предметної підготовки; співпраця предметних методичних секцій гімназії з відповідними кафедрами Університету; зміцнення престижу та авторитету педагогічної професії.

Таке співробітництво позитивно сприятиме як нашим випускникам, які отримають право на першочергове зарахування згідно з Правилами прийому до університету при вступі до університету здібним та обдарованим дітям, так сьогоднішнім студентам, оскільки гімназія сприятиме організації педагогічної практики студентів Університету на базі нашого закладу.

Також вчителям буде надано наукову та методичну допомогу в організації та проведенні навчально-методичної та виховної роботи, в забезпеченні навчально-виховного процесу необхідною науковою та методичною літературою, в забезпеченні навчально-виховного процесу кваліфікованими педагогічними кадрами з числа випускників Університету.

ФоторепортажНагородження переможців V Учнівських Олiмпiйських Iгор, 2013

Нагородження переможців Олімпійських Ігор – завжди вражаюче дійство. В цьому році наші переможці та призери на загальних зборах парламенту, яке відбулося 24 жовтня 2013 р, отримали грамоти та призи, серед яких футболки від Національного Олімпійського Комітету та картки з автографами відомих спортсменів, переможців Олімпійських Ігор – Світлани Мазій, Лілії Подкопаєвої та Яни Клочкової.

9-В клас - клас-переможець - отримав перехідний кубок. Вітаємо!

ФоторепортажЧергова перемога навчального закладу!

22 жовтня 2013 р. об 11:00 у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбулося урочисте відкриття V Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті».

Виставка представляє 796 навчальних закладів, наукових установ, методичних центрів, регіональних та муніципальних органів управління освітою, видавництв, підприємницьких структур, що забезпечують засобами навчання галузь освіти з 27 усіх регіонів України, а також учасників з Китайської Народної Республіки, Росії, США та Франції.

Національна виставка «Інноватика в сучасній освіті» за своїм фаховим і науковим рівнем, поставленими на розгляд проблемами сучасного розвитку галузі освіти та чисельністю учасників є однією з найбільш рейтингових та широкомасштабних освітянських виставок в Україні.

Наша гімназія, яка також представлявлена своїм стендом, має великий попит серед педагогів з усіх регіонів України. Відвідувачі активно цікавляться новими підходами та методиками, за якими працює наш заклад. В рамках освітньої виставки вчителі гімназії провели круглий стіл, дали семінар.

За інноваційну діяльність в освіті гімназія нагороджена високою відзнакою - дипломом та медаллю Першого ступеня.

ФоторепортажЩедра осінь

Осінь завжди була щедрою - на врожай з полів, садів, на капризи погоди. Але нам нічого хвилюватись - ми радіємо всім щедротам і несподіванкам! Ми можемо показати її красу і неповторність і запамятати ці миті - в творчих роботах наших учнів збережені всі барви, запахи та звуки. Осінь - неповторна краса!

ФоторепортажРодина й сім"я - найцінніші слова!

В один з чудових днів осені ми з Вами потрапили на родинне свято, яке підготували та провели учні початкової школи.

Родина, сім’я – це найдорожче для кожної людини. В родині дитина робить свої перші кроки, звідси вона виходить у великий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра, вчиться шанувати свій рід, свою землю, навчається всьому, чого навчить її батько та мати. Своїми незвичайними роботами - вміннями та захопленнями щиро поділились родини нашіх учнів.

Фоторепортаж

А після виставки родинних робіт ми запросили матусь і татусів, дідусів і бабусь на концерт. Саме ним сьогодні ми присвячуємо вірши, пісні, танці та найщиріші слова.

ФоторепортажП’яті Учнівські Олімпійські ігри-2013

15 жовтня 2013 р. у гімназії відбулися П’яті учнівські олімпійські ігри. На наших ювілейних Олімпійських Іграх побували найвідоміші спортсмени не тільки України, а й всього світу:

- Заслужений майстер спорту з академічного веслування, переможець Ігор Доброї волі (1986 та 1990 р.), двократна чемпіонка Европы (1997, 1999 р.), багаторазовий призер чемпіонатів світу, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор - два олімпийских "серебра" на Іграх 1988 року у Сеулі та у 1996 році в Атланті - Світлана Іванівна Мазій;

- Заслужений майстер спорту зі спортивної гімнастики, багаторазова чемпіонка міжнародних змагань, абсолютна чемпіонка Європи, світу та Олімпійських Ігор 1996 р. - Подкопаєва Лілія Олександрівна;

- Заслужений майстер спорту з плавання, рекордсменка 50-десяти рекордів України, Чемпіонка Європи, світу, всесвітньої Універсіади, володар п’яти олімпійських медалей, з них - чотири "золота", учасниця трьох літних Олімпіад: 2000, 2004 та 2008 р. - Яна Олександрівна Клочкова.

Вони привітали учнів з цим прекрасним святом нашої гімназії, побажали успіхів як у навчанні, так і в будь - яких справах.

Для учнів 8-9 класів олімпійські чемпіонки дали прес-конференцію, провели фото - та автограф-сесію. Ну а потім було безліч спортивних випробувань, більшість з яких проводились на нашому новому чудовому стадіоні.

Закінчився день нагородженням учасників та традиційним гімназійним олімпійським майдан-танком всієї школи.

Vivat, гімназія, Vivat, Олімпійські Ігри!

ФоторепортажТуристи–переможці підтвердили свої звання!

16 жовтня 2013 р. відбувся ХХХІІ туристсько-краєзнавчий зліт учнівської молоді Оболонського району. Команда нашої гімназії знову залишилась на висоті – минулого року ми стали переможцями серед всіх шкіл району і цього року нам також не було рівних! Команда гімназії не залишила шансів іншим командам, адже на всіх дистанціях, а їх було п’ять, у нас тільки перемоги.

Ось наші чемпіони – Кияниця Валентин – 11-В кл., Набоков Єгор – 9-Б кл., Хабін Андрій – 6-А кл., Довганюк Назар – 6-В кл., Яремова Софія – 6-Б кл., Назаренко Світлана – 7-Б кл., Фергардт Даніїл – 7-Б кл., Мощицький Микола – 8-В кл., Запорожець Богдана - 8-Б кл., Усатенко Даніїл, Семенюк Вадим та Каратюк Денис – всі 9-В кл.

Готували команду Сіз О.В., Омельченко Н.З. та Ружанська О.В.

Вітаємо! Так тримати!

ФоторепортажДень «Ч» - День Чемпіонів

6 жовтня 2013 року на Оболонській Набережній вдруге відбувся "День "Ч" – проведення наймасовішої ранкової зарядки разом з ініціатором та засновником акції Заслуженим майстром спорту з плавання, Срібним призером Олімпійських ігор, Чемпіоном світу та Європи, чотирикратним володарем Кубку світу - Денисом Силантьєвим. Ранкове сонце, веселий настрій, заряд бадьорості та багато інших приємних відчуттів – все це отримали учасники цього дійства. І знову наші учні були серед тих, хто не байдужий до свого здоров’я. Вони були як серед учасників самої зарядки, так і серед запрошених «зірок», таких як Микола Задерей.

Ми пишаємося тим, що стали позитивним прикладом! Ти – увійдеш в історію!

ФоторепортажДень вчителя

До Дня вчителя в нашій гімназії завжди ставляться дуже відповідально. Традицією нашої гімназії є ранкове привітання всіх вчителів гімназії з цим святом.

В цьому році вчителів чекала космічна подорож в майбутнє. Космічні персонажі вітали вчителів і пропонували здійснити подорож між станціями та пройти через космічний портал. Подолавши портал, вчителі потрапляли у школу майбутнього, де звучала весела космічна музика, можливо було відвідати космічну фото виставку, вернісаж осінніх композицій та яскравих привітальних газет, а закінчився день святковим концертом.

ФоторепортажСемінар вчителів англійської мови

26 вересня 2013 року у гімназії пройшов семінар для вчителів англійської мови.

З вітальним словом виступили заступник директора з виховної роботи Пугіна С.М. та голова методичного об’єднання Ворон Г.Л.

Семінар відвідали біля 40 вчителів м. Києва на чолі із завідуючою кафедри методики мов та літератури ІППО КПУ ім. Б.Грінченка, кандидатом педагогічних наук, доцентом Буренко В.М.

Для відвідувачів були проведені відкриті уроки вчителями нашої гімназії – Ворон Г.Л – 9-Б кл., Беленя Н.І. – 10-А кл., Павлюк Т.А. – 11-Б кл., Ревацький А.Ю. – 6-В кл., Воронова Т.А. – 2-Б кл., Челоненко Т.А. – 1-В кл., Заморська Є.Ю. – 3-В кл.

На підсумковому засіданні було дано високу оцінку діяльності роботи кафедри іноземних мов нашої гімназії.

ФоторепортажШановні наші вчителі!

Від щирого серця вітаємо вас із професійним святом, яке з любов’ю називають Днем Учителя, і щиро дякуємо вам за ваш непростий вибір – присвятити себе дітям.

Ваше життя ні на мить не зупиняється: підручники, малюнки, зошити, журнали, списки, діти, педради, батьки, збори, бесіди, проблеми, навантаження, стосунки, перевірки, комісії, мандрівки, а є ще й власна сім'я, власні діти зі своїми проблемами та радостями. Ви не маєте права ні на втому, ні на гнів, ні на відчай, адже в ваших долонях дитячі серця, такі непосидючі, такі відкриті, радісні і прості, іноді невдячні, але частіше такі допитливі та сповнені спраги знань.

Низький уклін вам, любі вчителі, за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу, любов і турботу, терпіння і мудрість, наполегливість і високий професіоналізм.

Бажаємо вам ніколи не втрачати віру у свої сили, навіть тоді, коли здається, що все марно і нема ніякого результату. Не здавайтесь, не опускайте рук, ідіть уперед!

Ми бажаємо вам, дорогі наші, відчуття повноти й неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя й людської шани. Нехай у ваших сім’ях завжди панує любов та злагода.

Зі святом, з Днем Учителя!

Батьківський комітетЧемпіонський урок з чемпіоном!

24 вересня 2013 р. для учнів нашої гімназії було проведено "Чемпіонський урок киянина за здоровий спосіб життя", який провів Чиж Юрій Іванович - Президент Міжнародної благодійної організації "Асоціація чемпіонів Європи, світу та Олімпійських ігор" , заслужений працівник фізичної культури і спорту України, дворазовий чемпіон світу, п'ятиразовий чемпіон світу серед військовослужбовців, чемпіон світу серед студентів, чемпіон Європи, багаторазовий чемпіон СРСР та України з фехтування на рапірах.

Він розповів про те, що перемагати йому допомагали щоденники, в яких він розписував всі тренування та індивідуальні уроки. На кожного суперника Юрій завів зошит, де вказував зріст, вагу суперника, в якій руці і як тримає зброю, основні прийоми та інше.

Також Юрій Іванович активну участь приймав у зйомках боїв у фільмі "Молитва за гетьмана Мазепу", де знімалось багато фехтувальників.

На згадку про зустріч Юрій Іванович подарував шкільній бібліотеці свою книгу "Моє життя - фехтування" та фото з чемпіоном

ФоторепортажВесела подорож до країни знань

17 вересня 2013 p. в гімназії пройшов традиційний захід для учнів початкової школи – «Подорож до країни знань»

Цю яскраву, змістовну та надзвичайно цікаву подорож підготували лідери парламенту «Сузір’я» разом з вихованцями гуртка «Рухливі ігри» (керівник Морозова О.С.) та вчителями початкової школи.

На маленьких учасників свята чекали захоплюючи конкурси, вікторини та ребуси на станції «Загадкова», бадьорі дитячі пісні – на станції «Веселі нотки», командні ігри - на станції «Ігрова», активні ігри з м’ячами, обручами та кеглями – на станціях «Ігрова» та «Спортивна». Також діти за лічені хвилини навчилися складати прості поробки з паперу.

А ще на станції «Світлофорик» веселий та бадьорий Світлофор навчив учнів простим правилам дорожнього руху. Зеленого світла, вам, діти!

ФоторепортажКонференція учнівського самоврядування

В середині вересня шкільний парламент «Сузір’я» провів установчу конференцію учнівського самоврядування. На конференції був затверджений Статут та план роботи парламенту на 1 семестр 2013-2014 н.р.

Також на конференції розглядалися пропозиції від керівників Міністерств щодо організації та проведення Конгресу творчих сил. Старости класів поділилися планами, проблемами, розповіли про досягнення.

ФоторепортажЗбір макулатури

Щороку офісні працівники по всьому світу витрачають до 115 млрд сторінок паперу. Це декілька міських парків. Давно відомо, що тонна паперу, виготовлена з макулатури, зберігає 10 дорослих дерев і 20 000 літрів води. Свій внесок у збереження зелених легень роблять і нові технології. Паперові листи поступово заміняються електронною поштою, газети витісняє Інтернет, а друковані книги - покетбуки.

Учні нашої гімназії також за збереження парків та лісів . Майже всі учні зробили свій внесок, збираючи і передаючи макулатуру на переробку.

Вітаємо переможців збору макулатури:
І місце - 10-А клас 678 кг.(кл.керівник Ферульова М.С.)
ІІ місце - 6-В клас 526 кг.( кл.керівник Боримська Т.А)
ІІІ місце - 8-В клас 400 кг.(кл.керівник ДергалюкН.М.)
6-А клас 390 кг.(кл.керівник Пушкарь Т.С.)

Дякуємо всім класам за участь. Молодці!

ФоторепортажЩиро вітаємо з Днем знань!

Щиро вітаємо з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.

Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

Бажаємо усім учням гімназії №143 на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому - високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної дитини.

Найщиріші слова подяки - вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.

Зі святом, дорогі друзі! Щасти Вам!

Фоторепортаж
Запрошуємо на
Свято "Першого дзвоника" !

Запрошуємо учнів, батьків та друзів на Свято «Першого дзвоника» гімназії № 143, яке відбудеться 1 вересня 2013 року (неділя) для всіх учнів гімназії з 1 по 11 класи.

Початок о 09.00. Форма одягу для учнів - святкова, згідно положення про шкільну форму.

Розміщення:
учні та вчителі – внутрішній двір;
батьки – 1-3 поверхи гімназії.

Адмiнiстрацiя
У В А Г А!
Б А Т Ь К І В С Ь К І    З Б О Р И

Батьківські збори відбудуться 28 серпня 2013 р:
для батьків 1-х класів - о 18.00 по класах (списки учнів будут розміщенні перед зборами)
для батьків 5-х класів - о 19.00 в актовій залі.

Шановні батьки, готуючись до наступного 2013-2014 навчального року, просимо звернути увагу на вимоги щодо шкільної форми для учнів нашої гімназії

АдміністраціяДо уваги батьків!

Згідно спільного наказу ГУОН та МОЗ №518/674 від 20.07.2009 "Про медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах" та наказу КМДА №159/277 від 2009 "Про проходження щорічних медичних профілактичних оглядів учнями загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва" нагадуємо , що Районними дитячими полікліниками розпочато профілактичний огляд педіатра та вузьких спеціалістів до початку нового 2013-2014 навчального року.

На початок нового навчального року батьки учнів мають надати відповідну форму довідки, що надається (meddovidka.doc). Довідка заповнюється з двох сторін, підтверджується печаткою лікаря (з двох сторін) та штампом медичної установи.

Адмiнiстрацiя гiмназiї
Учням гімназії!

Шановні учні, до вашої уваги пропонується список літератури для читання на період літніх канікул зі світової літератури.

Учням 5-х класів
 1. Індійська народна казка «Фарбований шакал».
 2. Японські народні казки «Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик», «Момотаро, або Хлопчик-Персик»
 3. Китайська народна казка «Пензлик Маляна».
 4. Арабська народна казка «Сіндбад-Мореплавець» (третя подорож).
 5. Брати Я. і В. Грімм. «Пані Метелиця», «Бременські музиканти»
 6. О. С. Пушкін Вступ по поеми «Руслан і Людмила». «Казка про рибака та рибку», «Казка про мертву царівну і сімох богатирів»
 7. Г. К. Андерсен «Соловей», «Непохитний олов’яний солдатик», «Дикі лебеді»
 8. О. Уайльд «Хлопчик-зірка».
 9. Ернест Сетон-Томпсон «Снап», «Лобо», «Доміно»
 10. Марк Твен «Пригоди Тома Сойєра».
 11. Елеонор Портер «Поліанна».
 12. Льюїс Керролл «Аліса в Країні Див».
 13. М. Цвєтаєва «Книги в червоній палітурці».
 14. Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика».
 15. Туве Янсон «Комета прилітає», «Капелюх чарівника», «Зима-чарівниця»
 16. Пауль Маар «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу
Учням 6-х класів
 1. Билини про Іллю Муромця
 2. Балади про Робін Гуда
 3. Вальтер Скот "Айвенго"
 4. М.Гоголь "Вечори на хуторі біля Диканьки", "Тарас Бульба"
 5. Дж.Світ "Мандри Гулівера"
 6. Артур Конан Доль "Собака Баскервілів"
 7. О.Грін "Пурпурові вітрила"
 8. О.Генрі "Останній листок"
Учням 7-х класів
 1. Вальтер Скотт "Айвенго"
 2. Микола Гоголь "Тарас Бульба"
 3. Джонатан Свіфт "Мандри Гуллівера" (частина 1. "Подорож до Ліліпутії")
 4. Артур Конан Дойль "Собака Баскервілів"
 5. О Генрі "Останній листок", "Дари волхвів", "Пурпуровасукня"
 6. Джеймс Олдрідж "Останній дюйм"
 7. Михайло Шолохов "Доля людини"
Учням 8-х класів
 1. Гомер "Іліада", "Одіссея"
 2. Міфи Давньої Греції
 3. Вергілій "Енеїда"
 4. Овідій "Метаморфози"
 5. Данте "Божественна комедія"
 6. Мігельде Сервантес Сааведра "Дон Кіхот" (1 частина)
 7. Олександр Пушкін "Повісті Бєлкіна", "Капітанська донька"
 8. Вільям Шекспір "Гамлет", "Ромео і Джульетта"
 9. Французький героїчний епос. "Пісня про Роланда"

Учням 9-х класів
 1. Мольєр “Міщанин-шляхтич”
 2. Фонвізін "Недоросль"
 3. Ґете “Фауст” (І частина), останній монолог Фауста (ІІ частина)
 4. Гофман “Крихітка Цахес на прізвисько Ціннобер”
 5. Гюго "Собор Паризької Богоматері"
 6. О. Пушкін “Євгеній Онєгін”,
 7. М. Лeрмонтов “Герой нашого часу”
 8. Микoла Гоголь "Ревізор", “Шинель”
  Для себе можеш почитати:
 9. В.Г. Распутін "Уроки французької"
 10. Е. Сігал "Історія одного кохання"
 11. С.Лем "Соляріс"
 12. Дж. Апдайк "Завтра, завтра, завтра"
 13. Дж. Оруелл "Ферма тварин"
 14. Л. Сашар "Ями"
 15. У. Старк "Диваки і зануди"
 16. П.Коєльо "Різдвяна казка"
 17. В. і М. Воробей "Будь собою", "Дар Нептуна", "Дефілє по подіуму"
Учням 10-х класів
 1. Стендаль «Червоне и чорне»
 2. Оноре де Бальзак «Гобсек»
 3. Ч. Діккенс «Пригоди Олівера Твіста»
 4. Ф. Достоєвський «Злочин і кара»
 5. Л. Толстой «Анна Кареніна»
 6. Є. Золя «Кар'єра Ругонів»
 7. О. Уайльд «Портрет Доріана Грея»
Учням 11-х класів
 1. Генрік Ібсен "Ляльковий дім"
 2. Франц Кафка "Перевтілення"
 3. Джеймс Джойс "Джакомо Джойс"
 4. Михайло Булгаков "Майстер і Маргарита"
 5. Альбер Kамю "Чума"
 6. Ернест Хкмінгуей "Старий і море"
 7. Кавабата Ясунарі "Тисяча журавлів"
 8. Габріель Гарсіа Маркес "Сто років самотності"
 9. Милорад Павич "Дамаскин"
 10. Патрік Зюскінд "Запахи, або Історія одного вбивці"


Українська література, 9 клас
 1. І. Котляревський поєма "Енеїда", "Наталка Полтавка"
 2. Г. Квітка-Основ'яненко "Маруся", "Конотопська відьма"
 3. Т. Шевченко "Гайдамаки", "Катерина", "Наймичка", "Марія"
 4. П. Куліш "Чорна рада"
 5. І. Багряний "Тигролови"


Архів:
Подiї гiмназiї, 2012-2013 н.р.
Подiї гiмназiї, 2011-2012 н.р.
Подiї гiмназiї, 2010-2011 н.р.
Подiї гiмназiї, 2009-2010 н.р.


| Головна сторiнка: Подiї гiмназiї, 2013-2014 н.р. | Адмiнiстрацiя| Педагогiчний колектив | Символи гімназії |
| Самоврядування | Мiжнародна дiяльнiсть | Нашi досягнення | Вчителям | Для учнiв | Для батькiв |
| Вступ до гiмназiї | Позакласна та виховна робота | Галерея | Адреса гiмназiї | Мапа сайту|