|
Міністерство освіти і науки повідомило регіональні управління освіти, Інститути післядипломної педагогічної освіти та загальноосвітні навчальні заклади про зміни у графіку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови.
Відповідним листом, що підписаний заступником міністра Борисом Жебровським, внесено зміни до листа міністерства №1/9-61, яким визначено порядок закінчення навчального року та проведення ДПА у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році.
Отже, 2011/12 навчальний рік для учнів 9-х класів буде завершено 11 травня (замість 14 травня), а атестація розпочнеться 14 травня (замість 15 травня) диктантом з української мови.
Причини зміни дати проведення атестації не повідомляються. Дати проведення підсумкової атестації учнів початкової та старшої школи не змінено.
Нагадаємо, у цьому навчальному році навчальні заняття у 1–8 та 10 класах завершаться 25 травня, а в 11 класах – 3 травня 2012 року.
Зазначимо, що у 4-х, 9-х та 11-х класах атестація буде проведена за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти, крім іспиту з технологій для учнів технологічного профілю. Перелік збірників визначений відповідним листом освітнього відомства.
Електронні версії всіх збірників завдань ДПА-2012 мають бути оприлюднені не пізніше 1 квітня.
Детальніше про особливості проведення державної підсумкової атестації у 2012 році читайте на сторінках сайту Освіта.ua
За матеріалами Освіта.ua
До уваги абітурієнтів та їхніх батьків, учителів загальноосвітніх навчальних закладів!
У зв'язку з виявленням низки неякісних та шкідливих джерел з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), які не відповідають нормативам та вимогам, а також подають неправдиву інформацію про ЗНО-2012 з посиланням на Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, МОНмолодьспорту повідомляє про таке.
Українським центром оцінювання якості освіти спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України підготовлено серію навчально-методичних матеріалів «Індивідуальні комплекти для підготовки до ЗНО-2012» з усіх дисциплін, які входять до переліку предметів ЗНО-2012.
Ці навчально-методичні матеріали, які видано Видавничим домом «Освіта», є єдиними посібниками для підготовки до ЗНО-2012, які повністю відповідають програмам ЗНО-2012 та специфікації тестів 2012 року, за якість яких Український центр оцінювання якості освіти та Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України беруть на себе відповідальність.
На сьогодні можна користуватися «Індивідуальними комплектами для підготовки до ЗНО-2012» з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, російської мови, математики, фізики, біології, географії та хімії.
«Індивідуальний комплект для підготовки до ЗНО 2012» з всесвітньої історії, який зараз перебуває в друку, буде видано до середини лютого.
Наголошуємо, що Видавничий дім «Освіта» є єдиним видавництвом, яке офіційно (у липні 2011 року) звернулося до Українського центру оцінювання якості освіти з пропозицією спільно створити якісні посібники для підготовки до ЗНО-2012, що дозволило вчасно і успішно реалізувати цей проект.
За додатковою інформацією просимо звертатися до регіональних центрів оцінювання якості освіти та Видавничого дому «Освіта».
За матеріалами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
Pегіональні центри оцінювання якості освіти розпочали реєстрацію учасників тестування на 2012 рік
1 січня регіональні центри оцінювання якості освіти розпочали реєстрацію учасників тестування на 2012 рік. ЗНО-2012 має певні відмінності від тестувань попередніх років. Ось основні моменти зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів 2012 року.
Пробне тестування
Пробне тестування ЗНО-2012 пройде в два етапи. 24 березня абітурієнти складатимуть тест з української мови та літератури, біології, фізики, іноземних мов і з всесвітньої історії. 31 березня - з історії України, математики, хімії, географії та російської мови. Де саме буде проходити пробне тестування, кожен учасник зможе довідатися на своїй персональній сторінці на сайті відповідного регіонального центру.
Щоб взяти участь у пробному тестуванні, при собі в день складання ЗНО абітурієнт повинен мати: квитанцію про оплату пробного тестування; реєстраційну картку-запрошення; паспорт або свідоцтво про народження.
Результати тестів кожен учасник зможе оцінити самостійно. Після виконання всіх завдань йому видадуть на руки бланк з правильними відповідями та рекомендаціями, як правильно порахувати свої бали.
Зовнішнє незалежне оцінювання - 2012
Реєстрація на саме ЗНО вже розпочалася 1 січня та триватиме до 20 лютого. Для реєстрації абітурієнт повинен скачати з сайту УЦОЯО (або будь-якого РЦОЯО) програму, щоб з її допомогою сформувати заяву-реєстраційну картку. Потім, її разом з копією паспорту (або копією свідоцтва про народження), документом про здобуту середню освіту (або довідкою зі школи, що учень отримає його у 2012-му році), двома фотокартками 3х4 необхідно відправити на адресу регіонального центру тестування. Після цього упродовж декількох тижнів вступнику поштою прийде сертифікат ЗНО.
Під час ЗНО-2012 тести складатимуться з 13 предметів у період з 14 травня по 7 липня 2012 року:
15 травня - хімія;
17 травня - російська мова;
19 травня - географія;
21 травня - математика;
22 травня - математика;
24 травня - всесвітня історія;
26 травня - іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська);
28 травня - українська мова і література;
29 травня - українська мова і література;
31 травня - історія України;
01 червня - історія України;
05 червня - фізика;
07 червня - біологія.
Додаткова сесія для тих, хто з поважних причин не зміг прийти на ЗНО, триватиме з 18 по 23 червня.
Максимальну кількість тестів, які можна буде складати, цього разу зменшили на один предмет, у цьому році вона становитиме 4. Оголошення результатів триватиме з 30 травня до 1 липня.
При тестуванні потрібно набрати мінімум 124 бали з непрофільного предмету і 140 з профільного - із максимальних 200. До участі в конкурсі можуть допускатися ті особи, які набрали з непрофільного тесту менше 124 балів, за умови якщо з профільного предмету у них мінімум 170.
Незважаючи на те, що ще не всі вищі навчальні заклади на своїх сайтах розмістили нові правила вступу, абітурієнти вже можуть визначитися з вибором предметів. Адже з 2011 року для всіх вищих навчальних закладів існує єдиний перелік конкурсних дисциплін, які потрібно складати для вступу на ту чи іншу спеціальність. Щоб взяти участь у конкурсі на вступ, потрібно скласти три предмети, а на ті спеціальності, де є творчий конкурс, - два.
Тестування повинні проходити всі абітурієнти, які закінчили 11-й клас і мають намір поступити до вищих навчальних закладів на перший курс. Також до навчального закладу можна подавати сертифікати ЗНО 2011, 2010, 2009 і 2008 років. Ті хто закінчив навчання у школі до 2007 року, для того щоб поступити на стаціонар, можуть або проходити тестування, або складати внутрішні вузівські іспити.
Приємною новиною для вступників стало те, що в тестах з математики, географії, а також з іноземних мов скоротилася кількість тестових завдань, при цьому час на виконання тестів залишився незмінним. З математики стане менше завдань на вибір однієї правильної відповіді, а більше - відкритих питань, де потрібно самостійно дати відповідь, та запитань на визначення відповідностей.
Залежно від мови навчання, кожен може проходити тестування на вибір українською, угорською, російською, молдавською, польською, румунською, кримськотатарською. Це не стосується ЗНО з української, російської та іноземних мов.
Особи, які виявили бажання пройти ЗНО, але через певні причини не мають можливості зареєструватися в установленому порядку, повинні в межах часу, відведеного на реєстрацію, особисто звернутися до відповідного регіонального центру.
Не відкладайте реєстрацію на останні дні. Це зумовить додаткові проблеми як для Вас, так і для працівників регіональних центрів.
Бажаємо успіхів!
|
|